Jacek Dudzic

Jacek Dudzic

O mnie

Jacek DudzicCo może pchać faceta w kwiecie lat 40-tu do wypraw z plecakiem na podbój himalajskich szlaków wiodących na ponad 6 tysięcy metrów nad poziomem morza? Tylko on sam wie i z dużym trudem przychodzi mu to innym wytłumaczyć :). Skrótowo rzecz ujmując pewno bym do końca świata siedział przed komputerem, a wakacje spędzał w leżaku z książką w ręku, gdyby nie kiełkująca wewnątrz myśl, że może już czas ruszyć na poszukiwanie największej przygody swojego życia. I choć za młodu trenowałem narciarstwo klasyczne, a czasem po lekcjach wspinałem na niewielką skałkę niedaleko domu, to potem przez 30 lat omijałem góry szerokim łukiem.

Zajmuję się pisaniem i przemawianiem, prawdziwą frajdę znajduję w inspirowaniu ludzi do podejmowania odważnych kroków, które mogą zmienić ich życie oraz cały świat na lepszy. Prowadzę kursy, szkolenia, treningi oraz coachingi, a także zajmuję się marketingiem i promocją w internecie – tylko wtedy kiedy mam na to czas i ochotę.

Któregoś dnia odezwał się we mnie zew przygody. Jeśli uważasz się za normalnego, przeciętnego człowieka, ale w sercu czujesz wezwanie do niezwykłych rzeczy to trafiłeś(aś) na właściwą stronę.

Nie jestem urodzonym podróżnikiem czy polarnikiem, nie zdobyłem jeszcze żadnego 8-tysięcznika (choć byłem już na 5400 metrach w samym sercu Himalajów) i nie przemierzyłem Antarktydy ciągnąc za sobą 200-kilogramowe sanie z zaopatrzeniem. Doszedłem jednak do wniosku, że każdy zasługuje na prawdziwą przygodę i wyruszyłem na przeżywanie swojej.

Jestem członkiem OeAV, czyli Austriackiego Związku Alpejskiego.

Możesz mnie spotkać w Szklarskiej Porębie, Karpaczu, Kathmandu, Namche Bazar, bazie wspinaczkowej pod Mount Everestem lub choćby w Las Vegas – opowiem Ci wtedy o tym, jak Twoje życie może stać się legendą, a legenda może stać się życiem.

Na tym blogu możesz śledzić moje wyprawy oraz przygotowania do nich, a także moje odkrywanie ciekawych miejsc w Polsce i na całym świecie.